YENİ DOĞAN BEBEK İHTİYAÇ LİSTESİ


Lora’ya hamileliğimin 3. trimesterine kadar hiçbirşey almadım. Yalnızca nelere ihtiyaç duyabileceğini düşünerek bir liste hazırladım. Bugün aşağıda sizlerle paylaşacağım liste kızım Lora için hazırladığım Bebek İhtiyaçları Listesi‘nin genişletilmiş ve zaman içinde tecrübeler ile elenerek sizlere sunulmuş halidir.

Listede bir bebeğin doğumundan 1 yaşına kadar ihtiyaç duyabileceği her türlü eşyayı yazdım. Aynı zamanda annenin de doğum ve lohusalık sırasında ihtiyaç duyacağı eşyalar var. Listenin kalabalık olması sizi korkutmasın, fazlası var eksiği yok. 1 yaşına kadar olan aralığı kapsadığı için bazı eşyaları ayları geldiğinde de alabilirsiniz. Belki liste içindeki maddelerden hediye de gelebilir 🙂 Mevlüt, baby shower, bebek görmesi zamanlarında.

Pekâla listemiz hazır. Alışverişi ne zaman yapmalıyız.? Kimisi çeyizinde hazırlıklı geliyor, kimisi hamile olduğunu öğrenir öğrenmez alışveriş yapmaya başlıyor kimisi de son trimesteri bekliyor. Açıkçası ben 28. haftamda başladım, daha fazla ağırlaşmadan da tamamladım. 

Bu listenin tamamen kişisel bir liste olduğunu bilmenizi isterim. Bebeğinizin ve sizin annelik ihtiyaçlarınızda tercihleriniz farklı olabilir. Daha kolaylık olsun diye kategorılere ayırdım. Alışverişiniz bittikçe yan kutucuklara tik atarsanız 🙂

Ömrünüzün en tatlişko alışverişi sizi bekliyor. Bu anların tadını çıkarın. İşte bebek ihtiyaç listesi. iyi Alışverişler 🙂

 .

bebeğinizin aşı takvimi için lütfen tıklayınız