BEN KİMİM ?Merhaba, Ben Saygı TATAR BOY.

Benim için dünyalardan da güzel Lora bebeğin annesiyim. Burası benim önerilerim, tecrübelerim, tavsiyelerim, bebekli yaşam ve hamilelik süreci ile ilgili konular hakkında yazılar paylaştığım kişisel blogum.

Pekala Saygı kim ? 😊
1986 yılında istanbul’da doğdum. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. Sonrasında Yerel Yönetimler okudum. Son olarak Mahalli idareler ve Siyaset üzerine yüksek lisans yaptım. Şu anda İstanbul’da bir İlçe Belediyesi’nde Evlendirme Memuru olarak görev yapmaktayım. Mutlu insanların birlikteliklerini resmileştiren bir iş yapmanın keyfini her daim yaşıyorum. Çünkü işime aşığım 😍

Peki neden blog?

Lora doğunca dünyam tamamen değişti ve doğum izni boyunca hep evdeydim. Hamileligimde çok zor günler geçirdim. Kusma, bulantı vs 9 ay dile kolay. Her gün yeni bir tecrübe ve dolayısıyla yeni bir tedavi şekli buldum kendime. Bilgiler doldu taştı. Paylaşmalıydım. Doğum sonrasında da, emzirme sorunları, gazlı geceler, yaşadığım her türlü güzel ve stresli günler, uyku dönemleri vs vs bunun gibi birçok dönemde edindiğim tecrübelerim ve biriken bilgilerimden kaynaklı enerjim için bir çıkışa ihtiyacım vardı. Mutluluk, huzur ve acemiliğin bir arada ilerlediği bu macerada yaşadıklarımı paylaşmak, benzer heyecan ve beklentisi olan kişilere yol haritası çizmek, bilgilendirmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek için blog yazmaya başladım. Her yeni gün bebeğimden, araştırdıklarımdan, yaşadıklarımdan, gözlemlerimden yani bu yeni yaşamımdan yeni şeyler öğreniyorum. İstiyorum ki bu öğrendiklerimi herkese aktarabileyim. Aslında geciktim, keşke 4 aylık olana kadar beklemeseydim. Hamileyken blog yazmaya başlamalıydım diye düşünüyorum!
Ama sonunda başlayabildim. Tatlı kızım uyuduğu sırada benim duygular tavan oluyor ve yaratıcılığım benim merkezim oluyor. Her zorlu sürecimde internetten, sosyal medyadan, bloglardan yardım alırdım. Şimdi ise belki benim yaşanmışlıklarım olacak sorularınızın cevabı. Ne güzel bir duygu yardımlaşmak. İnstagram hesabımdan Başka annelerle bağlantı kuruyorum ve artık yalnız hissetmiyorum kendimi. Bütun anneler tek yüreğiz :

Boy ailesinin hikayesine, en doğru bilgiyi ve en içten duyguyu paylaşmak için yazdığım bloguma hoş geldiniz:)

https://evimvebebegim.com/asi-tablosu/